Дописници СветЕвропаЕвропа.Портал

Дебата во ЕУ за ризиците од 5Г технологијата врз легалното прислушкување

Министрите за внатрешни работи на Европска Унија на денешниот состанок во рамките на Советот за внатрешни ќе дебатираат за влијанието на 5Г технологијата врз овластеното прислушкување на судските власите

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close