БалканБалкан.ПорталДописници Свет

„Данас“: Метју Палмер ја повика српската опозиција да учествува на изборите; Ѓилас демантира

На средбата на американскиот заменик помошник државен секретар Метју Палмер со опозициските лидери во Белград пред два дена, тој ја повикал српската опозиција да учествува на следните парламентарни избори, пренесувајќи им ја пораката од Вашингтон дека САД не се согласуваат со бојкот на избори, објави опозицискиот весник „Данас“, повикувајќи се на неименувани дипломатски извори.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Таг
Back to top button
Close