БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Членови на „Рубикон“ фрлија летоци пред домот на грчкиот претседател

Членови на анархистичката група „Рубикон“ со четири мотори дојдоа до домот на грчкиот претседател Прокопис Павлопулос, во населба во северниот дел на Атина, каде фрлија летоци и си заминаа.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close