Дописници МКДКултураОпштински вести

„Читаме музика” за денот на културата во Крива Паланка 

Со настанот „Читаме музика" што се одржа синоќа на плоштадот „Карпошово востание" во Крива Паланка беше одбележан 10 јуни - денот на културата, во организација на Центарот за култура Крива Паланка.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close