0_Македонија.Портал0_МИА Истражува.ПорталДописници МКДОпштество

Беровското училиште „Дедо Иљо Малешевски“ доби поддршка од Фондот за иновации и технолошки развој

Беровското основно училиште „Дедо Иљо Малешевски“ е една од воспитно-образовните установи во источна Македонија која доби поддршка од Фондот за иновации и технолошки развој. Училиштето доби 135 илјади денари за изработка на автоматски регулатор на водостојот при систем „капка по капка“. 

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close