БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Баша гарантира мирен протест и најави дека на истиот ќе биде заедно со семејството

Лидерот на Демократската партија, која ја предводи обединетата албанска опозиција, Љуљзим Баша даде гаранција дека вечерашниот, деветти по ред „национален простет“ ќе биде мирен

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close