КултураКултура.Портал

Балкански поетски камп во чест на Ванчо Николески (КРГ) 

Со младински поетски камп што од утре до 20 овој месец ќе се одржува на повеќе атрактивни локации во Охрид, Дебрца и дебрчкото село Црвена Вода ќе се обновува споменот на писателот – втемелувач на македонската литература за деца и млади, легендарниот Ванчо Николески.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Back to top button
Close