0_Web_Актуелно0_Web_Избор на уредникотMakedonija.SlajderПолитикаХроника

Јанева: Мијалков не бил таргет на прислушување, тој ја дал наредбата

Сашо Мијалов, еден од обвинетите во случајот „Таргет - Тврдина“, не бил цел на прислушување, туку додека бил директор на УБК по негова наредба се прислушувало, изјави специјалната јавна обвинителка Катица Јанева, која потенцира дека докази за тоа ќе бидат презентирани за време на рочиштата на судењото за случајот.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close