БизнисЕкономија

Анѓушев: Јапонските инвеститори да ја гледаат нашата држава како порта кон Европа

Имаме желба да ја зголемиме соработката со Јапонија во правец на отворање нови јапонски компании и фабрики во нашата земја. Тие да ја гледаат нашата држава како порта кон Европа, а од друга страна да видиме и кои наши производи може да се пласираат на јапонскиот пазар, изјави заменик претседателот на Владата задолжен за економски прашања, Кочо Анѓушев на денешната билатерална средба со делегација од Јапонија во Скопје.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close