Дописници СветСветСвет.Портал

Администрацијата на Трамп ја напуштаат уште кадри

По вчерашната најава на првиот човек на Пентагон, Патрик Шанахан, дека се откажува од кандидатурата министер за одбрана и ќе даде отказ, своја оставка најави и Фиона Хил, специјален советник на претседателот Доналд Трамп за европски и руски прашања.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close