0_Македонија.ПорталПолитика

Адеми на јавна дискусија за нацрт-законите за основно образование и стручни соработници во основните и средните училишта

Министерот за образование и наука Арбер Адеми денеска ќе учествува на јавна дискусија за Нацрт-законите за основното образование и за наставници и стручни соработници во основните и средните училишта, што ќе се одржи во мултимедијален центар „Киро Глигоров“ во Штип.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close