0_Спорт.ПорталSport.SlajderКошарка

Стефан и Сет Кари првите браќа што ќе играат еден против друг во конференциско финале

Еден од најдобрите играчи на Голден стејт, Стефан Кари и членот на Портланд, Сет Кари се првите браќа што ќе играат во финалето на Западната конференција од НБА-лигата како дел од различни екипи.

Вашингтон, 13 мај 2019 (МИА) – Еден од најдобрите играчи на Голден стејт, Стефан Кари и членот на Портланд, Сет Кари се првите браќа што ќе играат во финалето на Западната конференција од НБА-лигата како дел од различни екипи.

За потсетување, Портланд блејзерс ноќеска го победи Денвер (100:96) во седмиот меч од четвртфиналето од НБА плејофот и со 4-3 ја доби серијата.

Претходно, Голден стејт во четвртфиналната фаза беше поуспешен од Хјустон со 4-2 во победи. зс/

Таг
Back to top button
Close