Временска прогноза

Сончево со умерена облачност и со услови за краткотраен дожд

Скопје, 22 мај 2019 МИА) – Времето во земјава ќе биде сончево со умерена облачност, со услови за краткотраен дожд на северозапад.

Утринската температура ќе се движи од шест до 13 степени, а дневната температура од 15 до 28 степени.

Во Скопје времето ќе биде претежно стабилно и суво. Утринската температура ќе достигне до осум степени, а дневната температура до 25 степени.

Од четврток попладне до петок до крајот на денот ќе биде нестабилно со повремено пороен дожд, грмежи и засилување на ветерот. На места, особено во јужните делови врнежите ќе бидат пообилни.

Back to top button
Close