0_Спорт.ПорталSport.SlajderРакомет

Симовски го објави поширокиот список на ракометарки за бараж дуелите против Словенија

Дуелите се играат на почетокот на месец јуни, откако Македонија е домаќин на втори, додека реваншот се игра четири дена подоцна во Целје.

Скопје, 17 мај 2019 (МИА) – Селекторот на женската сениорска ракометна репрезентација, Симе Симовски го објави поширокиот список на ракометарки за претстојните бараж натпревари против репрезентацијата на Словенија за пласман на СП 2019 во Јапонија.

Дуелите се играат на почетокот на месец јуни, откако Македонија е домаќин на втори, додека реваншот се игра четири дена подоцна во Целје.вз

Таг
Back to top button
Close