Svet.SlajderСветСвет.Портал

Се урна воен авион Ф-16, повеќемина повредени

Воен авион Ф-16 синоќа се урна во магацин во Калифорнија, а повеќе луѓе завршија во болницата, бидејќи беа погодени од делови на леталото.

Лос Анџелес, 17 мај 2019 (МИА) – Воен авион Ф-16 синоќа се урна во магацин во Калифорнија, а повеќе луѓе завршија во болницата, бидејќи беа погодени од делови на леталото.

Пилотот скокнал навреме и се спуштил со падобран
и тој е пренесен во болница, јавуваат американски медиуми.

Се испитува причината за падот на воениот авион. На магацинот остана огромна дупка. Сведоците изјавија дека слушнале силна експлозија.ир/гт

 

Таг
Back to top button
Close