0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталПолитика

Полициска акција на повеќе скопски локации за трговија со дрога

Полицијата ноќеска спровела акција на повеќе локации во Скопје за сузбивање на трговија со дрога, потврдија за МИА од МВР.

Скопје, 10 мај 2019 (МИА) – Полицијата ноќеска спровела акција на повеќе локации во Скопје за сузбивање на трговија со дрога, потврдија за МИА од МВР.

Според првичните информации, претресени се повеќе локции и домови во Гази Баба, Арачиново и  Сингелиќ, а има и приведени лица.

Се очекува повеќе детали за акцијата, МВР да соопшти во текот на денов.цр/са/

 

Back to top button
Close