Parashkimi i motit

Parashikimi i motit

Moti në vend do të jetë me diell dhe i ngrohtë me vranësira të vogla deri mesatare dhe me erë të matur jugore.

Shkup, 18 maj 2019 (MIA) – Moti në vend do të jetë me diell dhe i ngrohtë me vranësira të vogla deri mesatare dhe me erë të matur jugore.

Temperatura e mëngjesit do të lëviz prej katër deri 11, ndërsa ajo e ditës prej 18 deri 28 gradë Celsius.

Në Shkup moti do të jetë me diell dhe i ngrohtë me vranësira të vogla deri mesatare dhe me erë të matur jugore.

Temperatura e mëngjesit do të arrijë deri tetë gradë Celsius, ndërsa ajo e ditës deri 25 gradë Celsius.

Prej të dielës pasdite deri të martën do të ketë paraqitje lokale e motit jostabil me të reshura të mëdha, erë, bubullimë dhe do të ketë kushte për paraqitje të breshërit. Të dielën përgjatë Vardarit dhe në lindje do të fryjë erë e përforcuar juglindore.

Back to top button
Close