0_Спорт.ПорталФудбал

Официјално: Интер го продолжи договорот со Шкринијар

Шкринијар е играч на Интер од 2017 година, кога се пресели од Сампдорија. Неговата прва сезона со тимот од Милано беше повеќе од импресивна. Во неа тој зеде учество во 38 натпревари без да пропушти една минута.

Милано, 16 мај 2019 (МИА) – Интер ги израдува своите навивачи со многу добри вести. Дефазнивецот Милан Шкринијар потпиша нов договор со клубот, кој го врзува за „нероазурите“ до летото 2023 година.

Манчестер Јунајтед и Манчестер Сити беа заинтересирани за Хрватот.

Шкринијар е играч на Интер од 2017 година, кога се пресели од Сампдорија. Неговата прва сезона со тимот од Милано беше повеќе од импресивна. Во неа тој зеде учество во 38 натпревари без да пропушти една минута.вз

Таг
Back to top button
Close