0_Спорт.ПорталКошарка

НБА го казни Тајрик Еванс за две години

Дваесет и девет годишниот Еванс има договор со Индијана до крајот на оваа сезона, а потоа станува слободен агент.

Индијанаполис, 18 мај 2019 (МИА) – Националната кошаркарска асоцијација (НБА) му ги одзеде натпреварувачките права на бекот на Индијана Пејсерс, Тајрик Еванс за две години, поади кршење на антидопинг правилата, објавија од Лигата.

Дваесет и девет годишниот Еванс има договор со Индијана до крајот на оваа сезона, а потоа станува слободен агент.

За време на регуларната сезона во НБА, Тајрик има 10,2 поени, 2,9 скока и 2,4 асистенции во просек по натпревар.вз

Таг
Back to top button
Close