Најава на настани

МИА најави – свет

Загреб - Предизборен собир за изборите за Европскиот парламент во Загреб на кој ќе учествуваат и германската канцеларка Ангела Меркел и кандидатот на Европската народна партија (ЕПП) за претседател на Еврокомисијата, Манфред Вебер.

18 мај 2019 (МИА)

Загреб – Предизборен собир за изборите за Европскиот парламент во Загреб на кој ќе учествуваат и германската канцеларка Ангела Меркел и кандидатот на Европската народна партија (ЕПП) за претседател на Еврокомисијата, Манфред Вебер.

Канбера – Парламентарни избори во Австралија.

Тајпеј – Почнува тридневната Конференција на кинеските демократски сили во странство, по повод 30-годишнината од Масакрот на Тјенанмен на 4 јуни 1989 година.

Тел Авив – Финале на Изборот на песна на Евровизија.

Back to top button
Close