0_Спорт.ПорталРакомет

Металург сензационален победник во Купот на Македонија

Ракометарите на Металург приредија големо изненадување во националниот куп, откако вечерва во дуелот за трофејот го победија големиот фаворит Вардар по подобро изведување пенали.

Куманово, 11 мај 2019 (МИА) – Ракометарите на Металург приредија големо изненадување во националниот куп, откако вечерва во дуелот за трофејот го победија големиот фаворит Вардар по подобро изведување пенали.

Натпреварот заврши 29:29, па се пријде кон удари од седум метри по кои „металурзите“ победија со 33:32.

Ова е прв „испуштен“ трофеј на „црвено-црните“ по пет годишна доминација во домашните натпреварувања. зс/

Таг
Back to top button
Close