0_Maqedoni.Portal0_Web_AktualeKorrespondentë MKDPolitikë

Konstantin Georgievski shpalli fitore në zgjedhjet për kryetar komunë në Ohër

Rezultatet jozyrtare fillestare nga zgjedhjet e parakohshme për kryetarin e bashkisë së Ohrit tregojnë për fitoren e kandidatit të koalicionit të udhëhequr nga LSDM-ja, Konstantin Georgieski.

Ohër, 5 maj 2019 (MIA) – Rezultatet jozyrtare fillestare nga zgjedhjet e parakohshme për kryetarin e bashkisë së Ohrit tregojnë për fitoren e kandidatit të koalicionit të udhëhequr nga LSDM-ja, Konstantin Georgieski.

Ushtruesi i detyrës kryetar i komunës  Georgieski, sonte dha një deklaratë të shkurtër para mediave duke falënderuar qytetarët që zgjodhën opsionin për Ohrin evropian dhe Maqedoninë evropiane. Ai tha se ai fitoi rreth katër mijë vota para kundër kandidatit të VMRO-DPMNE-së, Mitre Miloshevski.

Georgeski shtoi se do të festojë sonte, ndërsa duke filluar që nesër, ai do të fillojë të punojë për realizimin e të gjitha projekteve dhe premtimeve të dhëna qytetarëve në fushatën e kaluar.

 

Back to top button
Close