0_Спорт.ПорталSport.SlajderКошарка

Финалето меѓу Торонто и Голден стејт почнува на 31 мај

Познат е распоред на натпреварите од финалната серија во НБА-лигата меѓу екипите на Торонто и Голден стејт. Борбата за трофејот стартува на 31 мај .

Вашингтон, 26 мај 2019 (МИА) – Познат е распоред на натпреварите од финалната серија во НБА-лигата меѓу екипите на Торонто и Голден стејт. Борбата за трофејот стартува на 31 мај .

Во финалето на Источната конференција, Торонто во шест натпревари беше подобар од Милвоки (4-2), додека на Запад, Голден стејт беше поуспешен од Портланд со максимални 4:0.

Распоред на натпревари од финалната серија која се игра во четири добиени средби.

31 мај, 03:00 часот Торонто – Голден стејт
3 јуни, 02:00 часот Торонто – Голден стејт
6 јуни, 03:00 часот Голден стејт – Торонто
8 јуни, 03:00 Голден стејт – Торонто
11 јуни, 03:00 Торонто – Голден стејт (ако е потребно)
14 јуни, 03:00 Голден стејт – Торонто (ако е потребно)
17 јуни, 02:00 Торонто – Голден стејт (ако е потребно). зс/

Таг
Back to top button
Close