0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderПолитика

Честитки за Пендаровски од британскиот министер за надворешни работи Хант

Џереми Хант, министерот на надворешни работи на Велика Британија на твитер упати честитки за изборот на Стево Пендаровски за претседател на Северна Македонија.

Скопје, 6 мај 2019 (МИА) – Џереми Хант, министерот на надворешни работи на Велика Британија на твитер упати честитки за изборот на Стево Пендаровски за претседател на Северна Македонија.

-Честитки за Стево Пендаровски, новиот претседател на Северна Македонија! Вашата земја имаше историска година и со нетрпение очекуваме да ги зајакнеме врските меѓу Велика Британија и Северна Македонија. Истовремено, ја поддржуваме вашата земја во нејзините напори да стане членка на ЕУ и НАТО.сст/дма/

https://twitter.com/Jeremy_Hunt/status/1125403034266288128

Back to top button
Close