BotëBotë.Portal

Bombardim gjatë natës në Jemen, nëntë viktima midis të cilëve edhe dy fëmijë

Nëntë civilë, prej të cilëve dy fëmijë, ishin vrarë në sulmin e mbrëmshëm me bombë në pjesën jugperëndimore të Jemenit.

Sanë,  25 maj 2019 (MIA) – Nëntë civilë, prej të cilëve dy fëmijë, ishin vrarë në sulmin e mbrëmshëm me bombë në pjesën jugperëndimore të Jemenit.

Informacionin sot e njoftoi një mjek dhe një kryengritës, duke i treguar goditjet e koalicionit të kryesuar nga Arabia Saudite.

Një mjek nga spitali Al-Tavei në provincën Taez deklaroi se pjesa më e madhe e njerëzve janë lënduar.

Sipas agjencisë të kryengritësve Saba, një aeroplan i koalicionit ka gjuajtur një bombë benzine në këtë rajon.

Back to top button
Close