0_Спорт.ПорталФудбал

Бензема ја доби наградата за најдобар француски фудбалер во странство

Напаѓачот на Реал Мадрид, Карим Бензема, објави фотографија со наградата за најдобар француски фудбалер надвор од земјата.

Мадрид, 21 мај 2019 (МИА) – Напаѓачот на Реал Мадрид, Карим Бензема, објави фотографија со наградата за најдобар француски фудбалер надвор од земјата.

Бензема не можеше во неделата да присуствува на церемонијата во Париз, каде што им беа доделени наградите на најдобрите играчи, тренери и судии оваа сезона.

За наградата конкурираа и Пол Погба, Хуго Ллорис, Н’Голо Канте и Антоан Гризман. зс/

Таг
Back to top button
Close