Дописници СветЕвропаЕвропа.Портал

Заврши националната дебата во Франција за излез од кризата со „жолтите елеци“

Францускиот премиер Едуар Филип денеска во Големата палата на Париз ќе го презентира првото резиме од Големата национална дебата, што беше иницирана од страна на претседателот на Франција, Емануел Макрон за излез на земјата од кризата со протестите на „жолтите елеци“, јави дописникот на МИА.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close