СветСвет.Портал

Запленет кокаин во вредност од 13 милиони долари

Цариници во Хонгхонг денеска запленија пратка од 91 килограм кокаин, со вкупна вредност од 13 милиони долари, при што е уапсено и едно лице.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Таг
Back to top button
Close