БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Вучиќ: Србија нема никакви територијални претензии

Српскиот претседател Александар Вучиќ денеска во Мостар изјави дека е многу важно сите да го почитуваат територијалниот интегритет на Србија, бидејќи и Србија го почитува територијалниот интегритет на сите други.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Таг
Back to top button
Close