ЕвропаЕвропа.Портал

Во училиште во Германија уапсен тинејџер со неколку ножа

Германската полиција соопшти дека уапсила 17-годишен тинејџер, кој со себе носел неколку ножа, откако примила дојава за онлајн разговор во кој некој се заканувал оти „ќе убие неколку луѓе во училиште“.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close