0_Магазин.ПорталЗанимливости

Во Помпеја откриена одлично сочувана фреска на Нарцис

Италијански археолози во Помпеја пронајдоа уште една одлично сочувана фреска од Нарцис, во истиот објект во кој последниве месеци постојано се откриваат вредни уметнички дела.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close