БалканБалкан.Портал

Владејачката партија прогласи победа на локалните избори во Турција, ќе ги оспорува резултатите во Анкара

Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган синоќа во Анкара изјави дека владејачката Партија на правдата и развојот (АКП) е победник на локалните избори во земјата, јави агенцијата Анадолија.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close