ЕвропаЕвропа.Портал

Уште една средба на Меј со Меркел и Макрон за Брегзит

Британската премиерка Тереза Меј утре ќе се сретне со германската канцеларка Ангела Меркел во Берлин, а за подоцна е планирано да оствари средба со францускиот претседател Емануел Макрон во Париз.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Таг
Back to top button
Close