Sport.SlajderФудбал

Јунајтед не го пушта Погба за помалку од 150 милиони евра

Манчестер јунајтед сака да го задржи во своите редови играчот од средниот ред Пол Погба, јавува Марка. Клубот има желба да го продолжи договорот со Французинот и да ја гради играта околу него следната сезона.

Back to top button
Close