ЕвропаЕвропа.Портал

Туск: Треба да бидеме трпеливи со Велика Британија

Претседателот на Европскиот совет, Доналд Туск смета дека лидерите на ЕУ треба да бидат трпеливи со Велика Британија кога се во прашање нејзините напори да добие мнозинска поддршка за договорот за излез од Унијата.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close