БалканБалкан.ПорталБизнисБизнис.Портал

Српскиот Касациски суд ги прогласи за ништовни одредбите за клаузула во франци на станбените кредити

Врховниот касациски суд на Србија денеска ги прогласи за ништовни одредбите од договорите за станбени креди кои содржат девизна клаузула за пресметка на ратите во швајцарски франци.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Таг
Back to top button
Close