БалканБалкан.Портал

Совет на Европа: Не сме уверени во слободното изборно опкружување во Турција

Набљудувачката мисија на Советот на Европа во врска со локалните избори во Турција соопшти дека „не е во целост уверена“ дека Турција има „слободно и чесно изборно опкружување“.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close