Политички партииПретседателски избори 2019

Сиљановска Давкова на средби со граѓани во Ѓорче Петров

Кандидатот за претседател на Република Македонија денес Проф. Д-р Гордана Сиљановска Давкова оствари средби со граѓани и средби со мали и средни бизниси и дуќанџии.

Скопје, 17 април 2019

Кандидатот за претседател на Република Македонија денес Проф. Д-р Гордана Сиљановска Давкова оствари средби со граѓани и средби со мали и средни бизниси и дуќанџии.

Зборевме за економската состојба и се потешкиот живот. Оствари и неформални средби со граѓани во паркот „Ѓорче Петров“ каде што се разговараше за градежната експанзија во Ѓорче Петров на сметка на парковите и зеленилото, истакна Сиљановска Давкова.

Сиљановска Давкова посочи дека паркот во Ѓорче од страна на градските власти ќе биде претворен во градилиште за згради кои ќе го заградат целиот парк. Граѓаните при средбата изразија поддршка во борбата против заевизмот и залагањата за право и правда за сите во Македонија.

Тим на Кандидат за претседател на Република Македонија,

Проф. Д-р Гордана Сиљановска Давкова

____________________________________________________________________________________

МИА овие текстови ги објавува во интегрална и оригинална форма и не е одговорна за нивната содржина, ниту за евентуалните правописни недоследности или печатни грешки.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close