Фудбал

Сејдини: Со поддршка на УЕФА, до посилна ФФМ

Претседателот на Фудбалската федерација на Македонија, Муамед Сејдини ја истакнаа поддршката што федерацијата ја добива од УЕФА. Тој на вчерашната средбата во Швајцарија со првиот човек на европскиот фудбал Александар Чеферин, се заблагодари за залагањето на УЕФА за развој на македонскиот фудбал.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Таг
Back to top button
Close