Политички партииПретседателски избори 2019

СДСМ: Гордана Сиљановска е полтрон на Мицкоски, нејзината агенда и нејзините ставови се идентични со неговите

Гордана Сиљановска веќе се профилираше и се потврди како полтрон на Христијан Мицкоски. Нејзината агенда и нејзините ставови се идентични со ставовите на Мицкоски.

Скопје, 7 април 2019

Гордана Сиљановска веќе се профилираше и се потврди како полтрон на Христијан Мицкоски. Нејзината агенда и нејзините ставови се идентични со ставовите на Мицкоски.

Исто како и Мицкоски, наутро Силјановска зборува дека Договорот од Преспа ќе го почитува, а навечер зборува против НАТО и ЕУ, против договорот од Преспа.

Гласот за Гордана Сиљановска е глас за нов Иванов, за нов политички полтрон, под контрола на Мицкоски и Груевски.

Гласот за Сиљановска е глас за враќање назад, за нови блокади и деструкции.

Затоа граѓаните на претстојните избори ќе изберат вистински претседател, кој гледа и води напред, граѓаните ќе го изберат Стево Пендаровски за напредокот да продолжи.

ЦЕНТАР ЗА КОМУНИКАЦИИ СО ЈАВНОСТА

СОЦИЈАЛДЕМОКРАТСКИ СОЈУЗ НА МАКЕДОНИЈА

____________________________________________________________________________

МИА овие текстови ги објавува во интегрална и оригинална форма и не е одговорна за нивната содржина, ниту за евентуалните правописни недоследности или печатни грешки.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close