СветСвет.Портал

Саламе: Конференцијата на ОН во Либија ќе се одржи и покрај борбите

Специјалниот пратеник на Обединетите нации за Либија, Гасан Саламе изјави денеска дека е одлучен Либиската национална конференција да се одржи во предвидениот термин и покрај борбите кои продолжуваат во оваа северноафриканска држава.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close