Svet.SlajderСветСвет.Портал

Руанда ја одбележува 25-годишнината од геноцидот

Со собир на голем број луѓе денеска во Руанда почна одбележувањето на 25-годишнината од геноцидот во оваа земја, кога беа убиени 800.000 Тутси.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Таг
Back to top button
Close