0_Спорт.ПорталSport.SlajderФудбал

Прв хет-трик за Бензема по 2015 година

Напаѓачот на Реал Мадрид, Карим Бензема постигна хет-трик на денешниот натпреварот со Атлетик Билбао во шпанската Примера. За францускиот напаѓач ова е прва средба на која погодил три пати по пауза од три и пол години.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close