0_МИА Истражува.ПорталИзбрано

Пет држави со најголеми резерви на злато

Количеството злато што го натрупаа богатите земји во текот на 2018 година достига второ највисоко ниво досега, соопшти Светскиот совет за злато.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Таг
Back to top button
Close