Дописници СветЕвропаЕвропа.Портал

Париз: Нема одлагање на Брегзит без „јасен план” на Лондон

Франција денеска ја повика Владата во Лондон да претстави „веродостоен алтернативен план" за Брегзит пред Самитот на ЕУ на 10 април, оценувајќи дека во моментов е „прерано" да се зборува за одлагање на британското истапување од Унијата, јави дописникот на МИА.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close