СветСвет.Портал

Напаѓачот од Крајстчрч на првото судско рочиште присуствуваше преку видеолинк

Во Високиот суд во Крајстчрч почна првото рочиште за Брентон Тарант, кој изврши терористички напад во џамиите „Ал нур“ и „Линвуд“ во градот Крајстчрч, во Нов Зеланд, во кој беа убиени 50 лица, а исто толку беа повредени, јави агенцијата Анадолија.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close