0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталОпштество

На граничните премини Дојран и Богородица се чека од 15 до 30 минути

На граничните премини Дојран и Богородица кон Грција има задржување за излез од државата од 5 до 30 минути, соопштуваат од АМСМ.

Скопје,27 април 2019 (МИА) – На граничните премини Дојран и Богородица кон Грција има задржување за излез од државата од 15 до 30 минути, соопштуваат од АМСМ.

Оттаму наведуваат дека на останатите гранични премини нема подолги задржувања за влез и излез од државата.

Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози, а интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е зголемен.скс/

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close