Svet.SlajderСветСвет.Портал

Министерката за внатрешна безбедност на САД поднесе оставка

Американската министерка за внатрешна безбедност Кирстјен Нилсен поднесе оставка на функцијата, објави синоќа на Твитер претседателот на САД, Доналд Трамп.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close