Најава на настани

МИА Најави – свет

11 април 2019

Њу Делхи – Парламентарни избори во Индија.

Дубровник – Средба на 16 земји од Централна и Источна Европа и Кина.

Вашингтон – Средба меѓу американскиот претседател Доналд Трамп и неговиот јужнокорејски колега Мун Џе-ин.

Сантјаго – Почнува јужноамериканската турнеја на државниот секретар на САД Мајк Помпео.

 

Back to top button
Close