0_Спорт.ПорталФудбал

Меси лидер во топ 5 европските лиги во голови од слободен удар

Напаѓачот на Барселона, Лионел Меси, постигна 20 гола во последните пет сезони директно од слободен удар. Во оваа статистичка категорија, Аргентинецот е на првото место.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Таг
Back to top button
Close